17. Oct 2020 |

3. semester – teise kuu keskel

Sorry, et ma ei ole jõudnud õppimisest kirjutada. See semester on üsna kiire olnud. Aga järgemööda nüüd püüan natuke valgustada, mis koolis toimub 🙂

Veenduge

Aina enam pean endale meelde tuletama, et kui millegi uue õppimisel on  tunne, et “ma ei oska seda seda üldse” või  “ma ei saa mitte midagi aru”, siis see ongi õige koht, kus olla ja kust alustada. Ja end rahustama, et see ei ole maailma lõpp, kui mingit asja isegi esimese korraga tehtud ei saa, sest õppeprotsess ongi iga kord erinev ja individuaalne.

Lorentsi “süsteemide selitamine” hulgateooriast on siin ka abiks mõistmisel, kuidas teadmine tekib.

Kui miski huvitab

Olen märganud, et kui mind miski huvitab, siis ma võin seda teha väsimatult tundide viisi. Olgu selleks algoritmide lahendamine, veebitehnoloogia või isegi C#. Või EDRide joonistamine. Või giti remontimine. Võin ennast täiesti ära unustada neid nokitsedes.

Aga kui peab tegema midagi, mis mind üldse ei huvita – näiteks see õnnetu arvutigraafika valikaine – siis peab ennast kõvasti sundima.

Andmebaasid

Seni üsna kasulik aine. Eriti kombinatsioonis Lorentsi hulgateooriaga. Aga ma ei saa aru, miks õppejõud Priit Raspel ei kasuta praktikumides ja loengutes enda soovitatud Vertabelot, mis teeb seose jooned automaatselt sirged ja laseb kasutada korduvaid olemite nimesid (kuigi annab sellekohase veateate). Nii ta ei peaks tegelema viltuste joontega ja sama sõna erinevate versioonide väljamõtlemisega (nt isik, isic, isikk, izik, isssikkkk jne), kui ta ERDi näiteid joonistab. Aga noh, 7. nädala lõpuks olen sellega juba harjunud 🙂

C#

Minu jaoks kõige hirmutavam aine. Õppejõud ütles, et 50% ei saa läbi ainest ja sain aru, et järgmise semestri hajussüsteemid tulevad selle C# baasil edasi. Javas aitas mind kõvasti soomlaste MOOC aga C# jaoks ei ole midagi sarnast leidnud.

Samuti ei ole päris täpselt aru saanud, et milleks C# vajalik või mille poolest eriline või mis märksõnaga seda peaks kuskil arendusfirmades märkama (.NET?). Lihtsalt mul ei ole tutvusringkonnas olnud mitte kellegagi sellest keelest juttu. Pigem Java, TypeScript, Python jne. Samas Tiobe 5. koht hetkel. Seega, paneme kõik välja ja vaatame kuhu see jõuab. Äkki on tõesti hea. Hetkel mul ei ole ühtegi mõtet, mida ma selle keelega huvitavat teha saan.

Seni on mulje selline, et nii palju jama mul ei ole ühegi keelega seni olnud tehniliselt poolelt. Nii Rider‘i erroreid, mingeid koodi crashimisi täiesti suvalise koha peal, giti jamasid jne. Python ja Java selle kõrval töötasid (vähemalt õppetöös) ikka eriti sujuvalt 😀

Algoritmid

Vaimustun. Väga lahe õppejõud. Aga hirmus aine on ka, et ei tea, kas pea võtab lõpuni ikka. Aine lehe leiab siit.

Veebitehnoloogia

Üks lemmik aineid. Ootan huviga igat kodutööd ja teen hea meelega ise juurde. Selle aine Moodle foorum on parim meelelahutus.

Sotsiaalmeedia

Eelmise semestri lõpus panin endale sotsiaalmeedia piirangu ja see tõstis märgatavalt mu produktiivsust. Hetkel tunnen, et peaksin sama uuesti tegema. Sotsiaalmeedia segab kohutavalt.

Arvutigraafika

Tegin ühe halva valiku juba sel semestril ja selleks on valikaine nimega Arvutigraafika (ICD0002). Õppejõud ja kõik on väga tore – pole viga midagi – aga see täiesti vale asi võrreldes sellega, mida ma arvasin, et see on. Ma arvasin, et see on midagi sellist nagu kasutajaliidese prototüüpimine, Sketch, Figma, CSS nagu www ja Aku jne seda teeb, ligipääsetavus jne. Aga ei. See on 3D joonestamine ja ma hetkel ei oska üldse rõõmu tunda sellest sülle kukkunud võimalusest seda õppida 😀 Ei teagi mis teha sellega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.