28. Nov 2020 |

Tähelepanek – tahvel

Kuna Echo360 loengute järelvaatamine on üsna… nagu ta on, siis ma ripin kõik videod (mis on omaette väike tööke*) ja panen endale Youtube’i, kus kiiruse kontroll, timestamping, kõigis seadmetes töötamine jne on palju parem.

Aga sellel on üks nõrk koht – kui õppejõud kasutab tahvlit 🙂 Sellisel juhul ma pean rippima 2 videot ja vaatamisel kuidagi navigeerima nende vahel.

Aga ma saan aru, et mingit head tehnilist lahendust ei ole hetkel olemas, kuidas arvutisse asju “tahvliliku kogemusega” saaks joonistada. Ago joonistab hiirega. Vahepeal Excalidraw‘s, enamasti Paintis, vahepeal Microsoft Whiteboardis. Põhimõtteliselt graafikalauaga see isegi toimiks aga graafika laua kasutamine (nii et see mugav tunduks) võtab päris kaua aega ja eeldada, et kõik õppejõud ennast klassis graafikalauaga hästi tunneks on ebamõistlik oodata. Mul endalgi vedeleb põhimõtteliselt kasutamata Wacom Intuos kapi otsas ja ei leia head kasutust.

Jalutamas käisin, siis kuulasin Stack Overflow Podcasti, kus räägiti IT-haridusest. Oli huvitav ja vast sobib siia ka.

Nt see koht, kus räägiti, et nr 1 oskus on AWSi hästi tunda, mis on “the new cool programming language“.

*Kuna TalTechi Echo360 seadistus hetkel annab välja heliriba ja 2 (ilma helita) videoriba, siis tuleb need ise kokku kleepida pärast brauseri Network tab’i kaudu allalaadimist. Ametlikku allalaadimise võimalust ei ole enamasti sisse lülitatud. Vanemate videote (nt 2018) seadistuses on heliriba pandud videote külge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.