28. Mar 2020 |

Uus semester ja kodus õppimine

Arvestades, et käesolev semester tuleb üsna keeruline, siis mõtlesin, et loon endale ideaalsed zone’imise tingimused. Et saaks vaikuses unustamatult progeda. Vahepeal söömas käia ja siis edasi progeda. Just oli kõik paika läinud kui… tuli viirus, rektori kiri jne ja koolimaja pandi kinni 😀 Seega, tuleb kodunt õppida ja see tuleb mul üsna kehvasti välja hetkel.

Õppejõud muidugi ületavad kõiki ootuseid. Materjalid olid kõik väga operatiivselt olemas, väga heal tasemel, kvaliteetsed, hästi ligipääsetavad jne. See teadmine, et on olemas inimesed, kes on nõus mind õpetama, teeb ikka meele härdaks küll.

Suveks veel plaane ei ole. Nortal ja Playtech peatasid suveülikooli projektid (arusaadav), Net Groupi ülesanne on lahe aga kõvasti üle oskuste hetkel (arhiveerisin, et sellegipoolest millelgi seda lahendada).

Mure

Kooliga seoses on veel aktuaalne Peetri vana video. See, kus ta räägib sellest, kui tähtis on, et oleks midagi näidata. Mul on selline tunne hetkel, et esimene, väga tihe õppeaasta lõppebki sellise tulemusega, kus mul ei ole midagi näidata. Ma ei ole aasta jooksul õppetöö käigus õppinud midagi uut praktilist tegema (sellist, mida ma enne ei oleks osanud). Nende 1. kursuse Java ja Pythoni teadmistega ei saa kahjuks teha mitte midagi rakenduslikku. See on mõnes mõttes arusaadav ka, sest suured kivid (andmebaasid, veebitehnoloogia, veebirakendused, javascript) on sealt puudu. Aga natuke kahju ikka, et veel ei saa.

Muud asjad

Hetkel on rehvimüügi tipphooaeg. Proportsionaalselt palju läheb ikkagi aega ka sellele. Aga majanduslanguse eel ja ühiskondlikult keerukal ajal tahaks, et hooaeg oleks võimalikult hästi tehtud digiturunduse poolelt.

Lõbusat ka. Vaadates Kaarel Nõmmiku postitust, siis proviisorina hetkel võtan nii 1. kui ka 3. koha 🙂

COVID-19 teemal, teeb südame soojaks kui näen videosid ja pilte, mis on tehtud Biomedicumi koridoris, kus olen veetnud palju ärevat aega. Mis meenutab seda, et TÜs õppimine oli alati selle mõttega, et lõpueksamil läheb vaja kõiki seni omandatud teadmisi, kõiki aineid. Sellest tulenevalt oli ka semestri lõpus materjalide arhiveerimise protsess natuke teistsugune kui praegu.

Mis mind vaimustab on näiteks Andrise lahendus. Sellised asjad inspireerivad.

Niisama üks jupike siia ka, millega saab suvaliselt lehelt pildid alla laadida 🙂

wget -nd -H -p -A jpg,jpeg,png,gif -e robots=off https://website.com/

Ja kui sa otsid, kas keegi on IEE1100 Arvutivõrgud labor 2 Analoogsignaalid aruande ära teinud, siis minu oma on siin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.