Täna hommikul oli esimene õppeaasta viimane eksam minu jaoks. Varasemalt olen semestrit jooksvalt kajastanud:
- 2. semestri algus – üsna kiire
- Õppimisest (2. semestri 5. nädala lõpus)
- Uus semester ja kodus õppimine
Kuidas läks? Kõik ained sai tehtud üle ootuste hästi. Kokku 5 ainet, 30 EAP’d ja Helsingi Ülikoolist 10 EAP jagu Javat juurde. Aga ma olen üsna kindel, et need head hinded väga hästi minu oskuseid (nt kõrgemas matemaatikas või arvutivõrkude tundmises) ei peegelda küll 😀 Samasugust ülevaadet nagu 1. semestri ainetest ei oska esimese hooga kirjutada aga aegamööda ehk midagi meenub. Hetkel tundub, et esimese aasta enim mõtlemist mõjutanud aine oli Peeter Lorentsi “Hulgad, seosed, süsteemid”. Kindlasti soovitan, kui keegi veel mõtleb sellele.
Kirjutan edasi nii nagu juhtub ja asjad aegamööda meelde tulevad.
Sel semestril vaatasin aegajalt tagasi “Hulgad, seosed, süsteemid” aine süsteemide osale. Pea kõikides ainetes tuli ette süsteemi selitamist ehk olukorda, kus vaatad alguses, et siin küll süsteemi ei ole aga sa tead(!), et siin peab olema midagi ja mingil hetkel see süsteem “ilmus”.
Kiidan kõiki õppejõudusid. Olen ainete sisu, nõuete ja õppe kvaliteediga rahul.
Kõrgem matemaatika (ICY0030)
Eriolukord päästis mind ilmselgelt. Eksamit selles aines ei ole. Lõpptulemus kujuneb kolme vahetöö + jooksvate punktide tulemusena. Jooksvalt saab punkte näiteks kohakäimise eest, vahetöö kordamisküsimuste vastamise eest, tunnis tahvli ees ülesande lahendamise eest jne. Igalt poolt tuleb hästi natuke aga aine läbimiseks positiivse tulemusega võib nendest lõpuks abi olla. Esimene vahetöö oli natuke ehmatav, kuna sain 11/40 aga ülejäänud kaks tööd tegin 100%.
Arvutid (IAX0043)
Lahedad õppejõud. Silmaringi laiendav ja kohati üpris keeruline (st süvenemist vajav). Priit Ruberg on väga hea lektor.
Operatsioonisüsteemid ja nende haldamine (ICA0001)
Ette näitamine on oluline. Enamus kasulikke asju õppisin mingi kogemata ette näidatud asja tulemusena (kuidas terminalis mingeid asju teha).
Aine seisneb põhimõtteliselt VirtualBoxiga operatsioonisüsteemide installimises ja haldamises. Kuna operatsioonisüsteemid on suured, siis iga snapi ja iga installi jaoks kulub üsna palju ruumi. Kuna toimetamine on Linuxis ja mul on Linuxi partitsioon arvutis pisike, siis kasutasin välist USB-C SSD ketast ja sellelt kõik töötas hästi.
Aine saab sooritatud iganädalaste Moodle testidega ja kui soovida paremat hinnet, siis saab eksami lisaks teha.
Java (ICD0019)
Minu loengute konspekt oli semestri lõpuks 66 lehekülge. Lisaks tegin Helsingi Ülikooli Java MOOCi kõrvale (10 EAP), sest muidu oleks kohe alguses hädas olnud.
Üks tulemus on see, et ma kirjutan rohkem teste. Isegi kui mingit CodingBati, HackerRanki või Python Coding Clubi (natukenegi pikemat) asja lahendan, siis teen testid enne valmis. Seda tegevuste järjekorda võiks minu arust kõvemini pushida. Esimeseks semestriks ma küll soovitaks, kes ITI0102 teeb (kõik teevad), siis vaata kohe Corey õpetust testide tegemiseks ja hakka kohe tegema. Hoiad kõvasti aega kokku 🙂
Hetkel nüüd jälle natuke Pythonit tehes on küsimus, kus on Pycharmis autocomplete, millega IDEAs jõudis väga harjuda 😀
Arvutivõrgud (IEE1100)
2. pool ainest. Õppejõud ütles, et seda ainet on sellisel kujul veel ainult ühel semestril tulemas. Kui sa juhuslikult loed seda ja õpid seda ainet, siis soovitus on, et tee Excelis kalkulaatorid semestri jooksul valmis. Elu läheb kohe märgatavalt lihtsamaks kuna samu konverteerimisi ja samade lähteandmetega ülesannete lahendamist tuleb korduvalt ette. Nii hoiad aega kokku ja väldid arvutusvigu.